warsztaty

''To ja robot''

W grudniu 2019 roku wzięliśmy udział w projekcie “To ja robot'' Polsko-Niemieckie Warsztaty Robotyki Dla Nauczycieli i Dzieci Klas Młodszych Szkół Gminy Wolin i Usedom. Celem projektu było wprowadzenie dzieci i nauczycieli do świata nowych technologii, z wykorzystaniem robotów. Udział w warsztatach wzięli uczniowi i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Troszynie i Szkoły Podstawowej w Usedom.
 
Podczas dwudniowych warsztatów przeszkolonych zostało ponad 100 uczniów z klas I-IV oraz ich nauczyciele. Zajęcia odbywały się w parach polsko-niemieckich. Dzieci nauczyły się wydawać proste polecenia robotom, a nauczyciele dzięki zdobytej wiedzy, będą mogli prowadzić podobne zajęcia z podstaw programowania robotów w swoich szkołach.
 
Warsztaty dostarczyły uczestnikom dużą dawkę wiedzy niezbędnej do pracy z Ozobotami. Widząc ich zapał do pracy jesteśmy pewni, że będą rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie programowania.
 
Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).