wydarzenia

Jak rozwiązać zagadkę Enigmy ucząc się programowania

Współautor książki “Koduj w Pythonie” oraz  dołączonej do niej gry jak i projektu “ Enigma - Polacy, którzy uratowali świat” był gościem Pani Doroty Łosiewicz w audycji “Gorące Pytania” w telewizji "wPolsce". Marek Trojanowicz opowiedział o tym co skłoniło fundację do pracy nad projektami - o polskiej szkole matematycznej oraz zapotrzebowaniu na programistów w stale rozwijającej się branży IT. Podkreślał, że tworząc nowe materiały staramy się podążać tropem, którym poruszają się w dzisiejszych czasach młodzi ludzie. Dla części młodzieży naturalnym jest przejście ze świata graczy do świata twórców gier komputerowych. Dzięki czemu jesteśmy w stanie zarazić ich chęcią nauki programowania pokazując krok po kroku tajniki języka Python. 

Dlaczego postanowiliście przypomnieć sukces polskich matematyków i zagadkę Enigmy? Skąd pomysł na połączenie dwóch światów - historii i programowania? Jaka jest fabuła gry? Jaki jest cel? Postawiliście na programowanie w języku Python, dlaczego Python?

Na te i wiele innych pytań odpowiada współautor książki "Koduj w Pythonie - tworzymy grę przygodową", Marek Trojanowicz w wywiadzie prowadzonym przez Panią Dorotę Łosiewicz w telewizji "wPolsce". Zapraszamy do oglądania!