30 Świetlic szkolnych realizuje przygotowany przez nas i Fundację PZU projekt BEZPIECZNIE ZAPROGRAMOWANI

W projekcie biorą udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych podczas zajęć prowadzonych w świetlicach szkolnych. Przeszkoleni przez trenerów FREC nauczyciele  świetlicy prowadzą zajęcia dodatkowe o tematyce bezpieczeństwa dzieci na drodze i w Internecie, przy wykorzystaniu nowych technologii. I tak z robotami Genibot, matą do kodowania, kolorowymi kubeczkami i zeszytami aktywności, dzieci poznają zasady korzystania z Internetu, rozważnego uczestnictwa w portalach społecznościowych oraz oferujących różnego rodzaju rozrywkę - gry, muzykę i filmy.

Zajęcia prowadzone zgodnie z dedykowanymi scenariuszami (do pobrania w naszym serwisie AKADEMIA UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ https://akademia.uczymydzieciprogramowac.pl/pl/) pozwalają odkrywać elementy kodowania i programowania. Samodzielnie programując roboty - tworząc polecenia i komendy, dzieci stosują i utrwalają zasady bezpieczeństwa na drodze.

Jak nasi uczestnicy projektu bawią się podczas nauki zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i w Internecie przy wykorzystaniu nowych technologii? Zobaczcie sami….